میکرونیدلینگ طبیعی ترین و موثرترین روش جوان سازی و ترمیم پوست

تاریخچه میکرونیدلینگ

تاریخچه بازسازی پوست صورت را میتوان در مصر باستان و استفاده از ماسکهای خراش دهنده( ابریشن)  دارای پودر مرمر یافت.  اولین کسانی که متوجه مزایای فوق العاده نیدلینگ پوست شدند  و آن را به جامعه پزشکی معرفی کردند،  دکتر اورنتریک و همکارانش در سال ۱۹۹۵ بودند دکتر  آندره کامیراند  و همکارانش در مقاله ای در سال ۱۹۹۷ با معرفی نیدل ابریشن  پیشرفته گام مهم بعدی در باب نیدلینگ پوست را برداشتند. وی به روش Tattoing  و با رنگدانه  همرنگ پوست نسبت به ترمیم اسکار هیپوکروم صورت اقدام نمود.  پس از یک تا دو سال،  آنها متوجه رنگ شدند با اینکه رنگدانه مصنوعی کاملا محو شده بود، جای آن ملانین طبیعی جایگزین شده و همچنین بافت، ظاهر و رنگ اسکار بسیار بهبود یافته بود.  به دنبال کشف دکتر کامیراند،  دکتر” دس  فرناندس” یک استامپ نیدلینگ برای تحریک کلاژن سازی معرفی کرد.  بعدها وی غلتکی( رولر) با ۷۰ سوزن طراحی کرد که استفاده از آن راحت تر بود.

سالن زیبایی پارسیان با عملکرد عالی و کیفیت بالا، ایمنی و آرامش بیمار را تضمین می نماید. با استفاده  از دستگاه‌های تخصصی روشهای درمانی کم هزینه نتایج بسیار عالی تامین می نماید.  استفاده از دستگاه های تخصصی می تواند انواع اسکار، منافذ باز پوست، لکه های پوستی، ترک های پوستی و … با کمترین جراحت درمانی، و همچنین پوست را با مکانیزم طبیعی خود بازسازی و جوانسازی نماید

 

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یا  Percutaneous Collagen Induction Therapy) PIC) روشی است که با تحریک کلاژن سازی باعث ترمیم ساختار و عملکرد پوست آسیب دیده و تغییر یافته می گردد. در میکرونیدلینگ روش درمان به گونه ای است که تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک( که بر اساس نوع پوست و هدف مورد نظر مشخص می گردد)،  به طور همزمان وارد لایه دوم پوست( درم)  می شوند و میلیون‌ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می کنند.  در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده و سبب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین و همچنین افزایش ضخامت لایه پوست( اپیدرم) می گردد. کلاژن و الاستین در واقع رشته های پروتئینی هستند که وظیفه استحکام و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست را به عهده داشته و عامل اصلی در جوانسازی پوست به شمار می آیند. در این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می بایست به حدی باشد که خونریزی‌های ظریف داخل پوستی ایجاد گردد(pinpoint bleeding).  در میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ میشود اما تخریب نمی شود، بنابراین پوست در مدت زمان کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

 

موارد کاربرد میکرونیدلینگ:

اختلالات و ناراحتی های پوستی شایعی که میتوان با روش نیلینگ درمان کرد:

چین و چروک پوست

افتادگی و شلی پوست

اسکار آکنه ( جای جوش)،  اسکار آبله مرغان و سالک

اسکار سوختگی

ترکهای پوستی(استریا)

منافذ باز پوست
تیرگی پوست و لک صورت

اسکارهای جراحی

تحریک رویش مو

مزایای میکرونیدلینگ:

یکی از مهمترین مزایای میکرونیدلینگ این است که در این روش از فرآیند ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان عملکرد و ساختار پوست استفاده می گردد.  پس از انجام میکرونیدلینگ پوست به سرعت ترمیم شده و فرد به راحتی می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.

نکات مهم و قابل توجه:

در صورت مصرف دارو یا هرگونه بیماری و ضایعه پوستی حتما  قبلا به پزشک خود اطلاع دهید.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جهت مشاهده نتیجه مطلوب به یک جلسه درمان کافی نمی باشد.

در صورتی که اخیراً از روش درمانی دیگری استفاده نموده اید می‌بایست به پزشک خود اطلاع دهید.

پس از انجام میکرونیدلینگ کلیه توصیه های پزشکی را به دقت رعایت نمایید.

توجه به نکات زیر حائز اهمیت بالایی میباشد:

۱) استفاده از دستگاه و موارد بهداشتی که دارای تاییدیه های لازم میباشند توسط پزشک.

۲) استفاده از سوزن( کارتریج)های یکبار مصرف،  استریل و دارای غشاء محافظ.

 

تغییرات پوست پس از انجام میکرونیدلینگ:

همانند تمام درمان ها، این نیز ممکن است عوارض جانبی در پی داشته باشد، اما این عوارض معمولا ۷۲ ساعت پس از درمان رفع خواهند شد.

طی روزهای اول پس از درمان،  قرمزی و تورم برای روی پوست مشاهده می‌شود. دلیل این امر آن است که نفوذ سوزن های ظریف و استریل زخم های بسیار ریزی بر روی پوست ایجاد میکند که پس از فرآیند درمان محو خواهند شد.  ممکن است پس از درمان تورم و خارش به صورت گذرا ایجاد شود. زخمها خیلی سریع بسته شده و پس از گذشت حدود ۴۸ ساعت پس از میکرونیدلینگ بیمار می تواند از لوازم آرایشی مناسب استفاده نماید.

 

نکات مراقبتی پوست پس از میکرونیدلینگ:

استفاده مرطوب کننده پوست ۴ بار در روز

استفاده از پماد ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک  ۲بار در روز

عدم شست و شو تا ۲۴ ساعت

اجتناب از خاراندن موضعی تا ۴۸ ساعت

استفاده از ضد آفتاب( غیر رنگی) به طور مستمر و اجتناب از قرارگیری در معرض آفتاب

اجتناب از مصرف سیگار و الکل از یک روز قبل تا ۵ روز بعد

عدم استفاده از لوازم آرایشی تا ۲۴ ساعت

 

چرا میکرونیدلینگ با دستگاه تخصصی

نسل جدید دستگاه های  میکرونیدلینگ شامل یک هندپیس هستند  که یک کارتریج یکبار مصرف به آن متصل می‌شود.  سر هر کارتریج تعدادی سوزن در اندازه میکرو با الگوهای مختلف قرار گرفتند که عمق نفوذ و فرکانس آنها قابل تنظیم میباشد.

 

مزایای دستگاه تخصصی

تکنولوژی آلمان، با دقت، کیف و قدرت بسیار بالا

قابلیت کاربرد در دو زمینه میکرونیدلینگ و میکروپیگمنتیشن

دارا بودن کنترل یونیت مجزا و پدال پایی

سرعت قابل تنظیم،  فرکانس از ۵۰ تا ۱۵۰ ضربه در ثانیه

هندپیس بسیار سبک با طراحی ارگونومیک،  بدون صدا و لرزش

پر فروش ترین محصول روز اروپا

 

مزایای کارتریج های دستگاه های تخصصی

۱۷ نوع کارتریج جهت کاربردهای متعدد

ایمن، استریل (Eo)  و یکبار مصرف

دارای محفظه جهت تزریق مواد درمانی مورد نظر

سوزن های ساخته شده  از stainless steel

قابل تنظیم عمق نفوذ سوزن است از ۳-۰  میلی متر، بسته به نوع کاتریج

دارای صفحه سوزن متحرک (tilting plate)  جهت انطباق کامل با پوست سر

دارای غشای پلیمری ارتجاعی جهت جلوگیری از بازگشت خون به داخل هندپیس (back flow)

 

ویژگی منحصر به فرد کارتریج های تخصصی

امکان  انطباق کامل با سطح پوست و دسترسی به نقاط دشوار و در نتیجه انجام کار به صورت یکنواخت

جلوگیری از نشت آلودگی( خون و لنف) به درون هندپیس بوسیله غشا ارتجاعی

عدم خراش پوست حین حرکت هندپیس  و ایجاد منافذ بدون آسیب به بافت

 

توجه داشته باشید استفاده از( کارتریج) مشترک برای چند نفر و حتی با استفاده از یک کارتریج برای یک فرد در چند جلسه میتواند به علت کند شدن سوزن ها و همچنین آلودگی میکروبی صدمات جبران ناپذیری را برای سلامت متقاضی ایجاد نماید. همچنین در صورت عدم وجود غشاء محافظ در کارتریج و برگشت خون و لنف به داخل هندپیس(back flow)  احتمال انتقال عفونت و ویروسهای هپاتیت و ایدز به افراد دیگر به شدت بالا خواهد رفت.  در صورتی که داخل کارتریج ها به جای ممبر لاستیکی، فنر فلزی مشاهده می کنید بدانید که این کارتریج ایزوله نبوده و به هیچ وجهی من نیست.

 

میکروپیگمنتیشن پزشکی چیست؟

میکروپیگمنتیشن به فرایند کاشت رنگدانه های ( رنگ ثابت اگزوژن) سازگار در عمق مشخصی از لایه درم پوست، با حداقل آسیب به بافت اطلاق می شود.  این تکنیک علاوه بر کاربردهای زیبایی،  در حوزه پزشکی نیز کاربردهای وسیعی دارد. برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن بر روی پوست بدن استفاده میشود، برای بازسازی طبیعی و ترمیم چهره، متعادل سازی و درمان پوست آسیب دیده استفاده می‌شود که در نتیجه زیبایی بیشتر و رضایت متقاضی را به ارمغان می آورد.

 

موارد کاربرد  میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی:

ترمیم و بازسازی هاله سینه

ویتیلیگو یا لک و پیس

لب شکری یا شکاف لب

ترسیم مو(  در انواع ریزش مو و همچنین اسکار کاشت مو)

ترمیم اختلالات رنگدانه ای پوست

Permanent Makeup

 

نکات مراقبتی پیش از میکروپیگمنتیشن

از مصرف بیش از حد قهوه خودداری شود

از قرار گرفتن در معرض اشعه uv( آفتاب و سولاریوم) اکیدن اجتناب گردد

از هرگونه لایه برداری و میکرودرم ابریژن خودداری گردد

از مصرف داروها یا موادی که اثرات تحریکی دارند اجتناب شود

از ایجاد تبخال ساده پیشگیری شود

 

نکات مراقبتی پس از میکروپیگمنتیشن

سه بار در روز پماد موضعی تجویزی استعمال گردد

از رفتن به استخر و سونا پرهیز گردد

از قرار گرفتن در معرض اشعه uv( آفتاب و سولاریوم) اکیدن پرهیز گردد

از انجام هرگونه معالجات پوستی خودداری شود

از استعمال کرم و مواد آرایشی در محل میکروپیگمنتیشن خودداری گردد

اظهار آمدن و یا دست زدن به محل میکروپیگمنتیشن خودداری گردد

به منظور دوام بیشتر میکروپیگمنتیشن، استفاده مرتب از کرم ضدآفتاب توصیه می گردد

🌻از مزایای میکروبلیدینگ این است که با این روش، ابروها طبیعی و زیبا به نظر می رسند و در صورتی که یک فرد حرفه ای این کار را انجام دهد، می تواند حالت صورت را بهتر نشان دهد. نتیجه میکروبلیدینگ ۳ تا ۶ ماه باقی مانده و در صورت تمایل فرد باید آن را تکرار کند.
🌻یکی دیگر از مزایای میکروبلیدینگ، این است که پس از اتمام آن زمان زیادی برای ترمیم پوست نیاز نیست و فرد می تواند بلافاصله مي توان كارهاي روزمره رسيدگي كنيد
🍂عمق فرو بردن سوزن در ناحیه  اسکالپ را باید نسبت به ضخامت و رنگ پذیری پوست سر مراجعه کننده تعیین نمود.درابتدای کار چند نقطه ایجاد میکنیم و سپس ان را با سرم پاک میکنیم و در این حالت به میزان رنگ پذیری، پی خواهیم برد.
🍃در برخی از انواع پوست، به علت داشتن ضخامت زیاد لایه ی رنگ پذیر در قسمت عقب تر قرار گرفته است و بنابراین سوزن باید در عمق بیشتری فرو رود.
🍂در این حالت باید از داروهای بی حسی استفاده شود.
🍃میکروپیگمنتر باید قبل از شروع کار خط رویش مو در پیشانی که از کودکی به صورت مادرزادی بوده است را حتما در نظر داشته باشد و کمی عقب تر از آن ناحیه کار را شروع کند و بهتر است با توجه به حجم موی مشتری، آن را کمی پر پشت تر بزنیم تا طبیعی تر جلوه کند.
🍂یکی از مزیتهای انجام کار میکرو اسکالپ علاوه بر مقوله زیبایی آن، مقوله درمانی است که در موارد زیادی دیده شده است که به علت ترشح کلاژن بیش از حد درآن نقطه، پوست سر بهتر گردیده است و شروع به رشد مو میکند .
🍂 بعد از انجام هاشور ابرو تا ۷ روز از هر گونه لوازم آرایش جهت آرایش موقت صورت استفاده نکرده و تا ۳ روز بر اساس نوع پوست شخص پماد استریل چشمی را به دفعات زده و تا ۲۴ ساعت هیچ گونه مواد شوینده استفاده نکند.
🍃 چنانچه مراقبت های بعد از هاشور ابرو به درستی انجام نشود با ریزش رنگ یا بدرنگی مجدد روبرو خواهد شد.
💢بلید به معنی تیغه
💢در این تکنیک از آنجایی که نیدل های این متد شبیه به تیغه هستند به این نام معروف شده است
💢این متد بسیار ظریف و طبیعی تر از پیگمنتیشن است و  علاوه بر ظرافت ماندگاری نسبتا کمی دارد که این به مراجعه کننده این امکان را میدهد بعد از مدت معلوم بخواهد تغییر رنگ و تغییر مدل موردنظر را بدهد
💢از مزایای دیگر میکروبلیدینگ که خیلی از عزیزان مطلع نیستند خواص درمانی برای ترمیم بافت پوست ورشد مجدد موهای موضع مورد نظر است ، به شرط اینکه پیش متخصص این حرفه کار مورد نظر انجام بگيرد

سالن زیبایی پارسیان

سالن زیبایی پارسیان شهرک غرب سالن زیبایی پارسیان ارائه دهنده بهترین و بروزترین متددهای آرایشی